kredyt gotówkowy

Od czego zależy cena kredytu?

Czy najtańszy kredyt w ogóle istnieje? Inwestycja w postaci zaciągnięcia tego typu zobowiązania często budzi w nas skrajne emocje, ponieważ zdajemy sobie sprawę, że oddać musimy de facto o wiele więcej, niż suma, na którą się zobowiązaliśmy.

W związku z tym wiele osób zadaje sobie mnóstwo pytań. Po pierwsze, czy coś takiego, jak najtańszy kredyt, w ogóle istnieje? I drugie pytanie- jeżeli istnieje, to czym się charakteryzuje? Zasadnym jest więc przywołanie zatem kilku cech, jakimi charakteryzuje się tego typu zobowiązanie. Po pierwsze, bardzo ważne jest niskie oprocentowanie. Celem dokonania oceny, czy jest dla nas korzystne, warto sięgnąć do Kodeksu Cywilnego, który charakteryzuje pojęcie odsetek maksymalnych.

Dodatkowo, warto prześledzić oferty konkurencji. Następną kwestią jest istnienie prowizji. W tym zakresie banki posiadają bardzo różnorakie oferty i tutaj ponownie – koniecznym jest dokonanie porównania aktualnie dostępnych ofert. Trzecią kwestią jest uzależnienie zarówno wysokości, jak i oprocentowania kredytu od celu, na jaki on przysługuje. Warto przypomnieć, że zgodnie z Prawem bankowym, kredyt przysługuje dopiero po wskazaniu przez kredytobiorcę celu jego realizacji. Od tego, czy najtańszy kredyt w ogóle dostaniemy, zależy istnienie po naszej stronie zdolności kredytowej, czyli materialnej możliwości wzięcia na siebie tego typu zobowiązania. Bank w ten sposób oceni, czy posiadane przez nas dochody, a także stan majątkowy, pozwalają na zaciągnięcie bankowej pożyczki.

Standard