zdolność kredytowa

Budowa własnego domu lub zakup mieszkania a zdolność kredytowa

Coraz więcej osób marzy o własnym mieszkaniu albo budowie domu. Niestety nie każdy może to marzenie spełnić ograniczając się finansami. Mimo wszystko coraz więcej osób decyduje się na zaciągnięcie kredytu, który umożliwi zakup własnego M.

Gdzie szukać informacji o zdolności kredytowej?

Coraz więcej banków wychodzi naprzeciw oczekiwaniom klientów i przygotowuje oferty kredytowe, które będą dogodne dla obu stron. Zdolność kredytowa uzależniona jest przede wszystkim od sytuacji majątkowej kredytobiorców, czy posiadają pracę, jakie uzyskują dochody oraz ile mieszkańców przypada na dochód rodzinny. Oczywiście, im wyższe przychody, tym większa zdolność kredytowa.

Jak sprawdzić, w jakiej wysokości możemy zaciągnąć kredyt?

Oferta kredytowa jest przygotowywana indywidualnie dla każdego klienta. Zdolność kredytowa kalkulator to aplikacja, która w łatwy sposób pomoże obliczyć wysokość kredytu, która może być udzielona przez bank. Do jej dokładnego wyliczenia potrzebne są podstawowe informacje o kredytobiorcach: najważniejsze jest jednak określenie osobistego lub wspólnego dochodu, który będzie miał znaczący wpływ na wysokość udzielonego kredytu. Kalkulator zdolności kredytowej w łatwy i przejrzysty sposób określa wysokość kredytu, wysokość rat, okresu kredytowania, a także kosztów, które zostaną poniesione podczas zaciągnięcia kredytu oraz koniecznej wysokości wkładu własnego. Oczywiście kalkulator w szacunkowy sposób obliczy zdolność kredytową kredytobiorców, a kluczowy wpływ na podjęcie decyzji przez bank będzie mieć system analityczny oraz spełnianie warunków przedstawionych przez Komisję Nadzoru Finansowego.

Standard