kredyt gotówkowy

Zanim weźmiesz kredyt gotówkowy – co warto wiedzieć

Aby mądrze i dobrze wziąć kredyt należy stosować się do kilku zaleceń. Oraz skorzystać z takich pomocy jak porównywarka kredytów gotówkowych. Oto kilka zaleceń, które pomogą nam dobrze dobrać kredyt : Zadbajmy o wygodę – zwróćmy uwagę, jak wygląda obsługa kredytu. Czy możemy kontrolować spłatę kredytu przez Internet? Czy dostaniemy kartę kredytową? Czy potrzebujemy poręczycieli? Czy bank mnoży formalności i utrudnia nam wzięcie kredytu?

Im więcej trudności i komplikacji, tym gorzej dla nas. Uważajmy na oszustów – na rynku istnieją różne instytucje np. para-banki, czyli prywatne firmy udzielające kredytów, które dość często ukrywają prawdziwe oprocentowanie, albo doliczają opłaty manipulacyjne, przygotowawcze, lub za wizyty domowe. W efekcie końcowym klienci płacą koszmarnie wysokie odsetki.

Zastanówmy się nad walutą – jednej odpowiedzi na pytanie: złoty czy waluta obca – nie ma. Bierzemy kredyt w walutach obcych, gdy złoty jest słaby. Korzyści są dwie – nabywamy mniej waluty i gdy złoty się umacnia, raty kredytu są mniejsze.

Skumulujmy nasze wydatki – jeśli mamy problem ze spłatą kilku kredytów, zastanówmy się nad zaciągnięciem jednego kredytu konsolidacyjnego, który spina wszystkie nasze zaciągnięte zobowiązania. Ten rodzaj kredytu umożliwia płacenie jednej, mniejszej raty miesięcznej. Dobierając kredyt powinniśmy się także dokładnie zastanowić i kilka razy przemyśleć ilość rat i kwotę całej pożyczki. Jest to bardzo ważne ponieważ jest to inwestycja na najbliższe lata i nie powinniśmy jej podejmować zbyt pochopnie. Musimy pamiętać , że nawet jeśli bank udzieli nam gotówki to czy na pewno damy radę ją spłacić i godnie żyć aby spłata kredytu nie zajmowała całości dochodów jakie zdobywamy.

Standard