kredyt gotówkowy, kredyt konsumencki

O kredytach konsumenckich

Kredyt konsumencki to z całą pewnością propozycja dla wielu klientów. Dlaczego? To oczywiste, ponieważ gros osób pożycza pieniądze i to na różne cele. Trzeba w tym miejscu wyraźnie podkreślić, że przeciętny Kowalski nie zarabia zbyt dobrze i dlatego też żyje na kredyt. Nawiasem mówiąc, dobrze, że takie możliwości w ogóle istnieją, bo byłoby krucho.

Gdyby człowiek mógł systematycznie odkładać jakieś poważniejsze sumy, życie od razu byłoby bardziej znośne. A tak kupno pralki czy lodówki, czyli rzeczy koniecznych do normalnego funkcjonowania, urasta czasami do problemu. Dobrze, że można takie sprzęty nabywać na raty i to nawet bez odsetek. No cóż, nikt nie mówił, że będzie łatwo. Ale nie ma co narzekać, bo w końcu kredyt konsumencki, kredyt na dowolny cel czy jeszcze inna pożyczka są do wzięcia, bo liczne banki tylko czekają na klientów. Oczywiście, żaden bank nie da nam ani grosza, jeśli nie wykażemy się tzw. zdolnością kredytową. W końcu to nie są organizacje non profit, tylko instytucje finansowe, które muszą zarabiać.

A jaki kredyt najlepiej wziąć? Kredyt konsumencki czy może hipoteczny? No cóż, trudno od tak odpowiedzieć na te pytania, ponieważ sytuacja każdego kredytobiorcy jest inna. Jednej osobie opłacać się będzie wziąć właśnie kredyt konsumencki, a innemu z kolei hipoteczny. Każdy ma przecież inne potrzeby i preferencje w tym względzie.
Na zakończenie niniejszego artykułu trzeba jeszcze wyraźnie podkreślić, że pożyczkę dobrze się bierze, a zdecydowanie gorzej jest oddawać. Tym bardziej, że musimy doliczyć jeszcze odsetki. Ale tak to już jest, że za usługę trzeba zapłacić.

Standard