Kredyt gotówkowy to najczęściej jedyne korzystne wyjście w sytuacji, gdy brakuje środków na ważną inwestycję bądź w przypadku niespodziewanych wydatków. Wiele młodych małżeństw stara się o kredyt aby wybudować wymarzony dom, kupić mieszkanie bądź nowoczesny samochód. Porównywarka internetowa pozwoli wybrać najkorzystniejszy kredyt gotówkowy. Przy pomocy porównywarki zestawić można ze sobą kilka ofert z różnych banków. W wynikach pojawią się wszelkie plusy i minusy każdej oferty, co znacząco ułatwia podjęcie właściwej decyzji.

Najkorzystniejszy kredyt gotówkowy

Każdy z nas planując zaciągniecie kredytu gotówkowe marzy o znalezieniu korzystnej dla siebie oferty. Jak znaleźć najkorzystniejszy kredyt gotówkowy? Przede wszystkim trzeba sprawdzić dokładnie całkowity koszt kredytu jaki będzie trzeba zapłacić. na ta kwotę składają się takie elementy jak:

  • kwota zaciąganego kredytu,
  • okres spłaty kredytu,
  • RRSO kredytu
  • oraz prowizja.

Ofert na rynku bankowym jest oczywiście bardzo wiele. Dlatego w wyborze najkorzystniejszego kredytu gotówkowego pomoże porównywarka ofert bankowych. narzędzie to dostępne jest za darmo w komputerze. Zazwyczaj wpisać w porównywarce kwotę, którą planujemy pożyczyć oraz jak długo planujemy spłacać zobowiązanie. Porównywarka przedstawi dostępne oferty z podsumowaniem dokładnych kosztów i wysokością miesięcznej raty. Sprawdź również gdzie znaleźć najtańszy kredyt gotówkowy.

Co trzeba pamiętać zaciągając kredyt gotówkowy

Wniosek o kredyt warto złożyć w znanym, sprawdzonym i renomowanym banku, aby mieć gwarancję bezpieczeństwa. Wstępny wniosek złożyć można bez wychodzenia z domu. W formularzu należy zamieścić takie informacje jak swoje dane, zarobki, kwotę kredytu, wysokość rat i ich ilość. Pracownik z najbliższej placówki banku kontaktuje się zazwyczaj w ciągu kilkunastu godzin w celu ustalenia szczegółów.  Niestety czas oczekiwania na decyzję banku wynosi czasami nawet kilka dni. Szansę na otrzymanie kredytu gotówkowego mają najczęściej osoby zarabiające minimum trzy tysiące złotych miesięcznie. Dużo łatwiej kredyt otrzymać, jeśli starasz się o niego ze współkredytobiorcą np. partnerem życiowym.

Kredyt gotówkowy w parabanku

Szukając kredytu gotówkowego z ofercie parabanków, trzeba bardzo uważać na bardzo wysokie oprocentowanie. Należy również pamiętać, że czas spłaty jest bardzo krótki a kwota kredytu nie przekracza najczęściej dziesięciu tysięcy złotych. Jednak otrzymanie kredytu od tego typu firmy jest dużo łatwiejsze, gdyż najczęściej należy okazać jedynie dowód osobisty. Wiele firm oferujących kredyty i pożyczki nie wymaga zaświadczeń o dochodach i innych dokumentów, co jest ogromnym ułatwieniem dla osób, które nie posiadają stałego źródła dochodu, gdyż pracują na przykład na umowę zlecenie.