Bankowa posiadają bogatą ofertę  kredytów konsumpcyjnych. Wybierając zatem najkorzystniejszy kredyt konsumpcyjny, warto oprócz oprocentowania zwrócić uwagę na pozostałe, charakterystyczne dla danej pożyczki opłaty. Te mają bowiem fundamentalny wpływ na całkowity koszt zobowiązania lub wymagania banku względem zabezpieczenia kredytu.

Oprocentowanie nominalne a rzeczywiste

W myśl ustawy o kredytach bankowych kwota maksymalnego oprocentowania nominalnego kredytu konsumenckiego jest ograniczona. Zgodnie z ustawą nie może ono przekroczyć czterokrotnej wysokości stopy kredytu lombardowego Narodowego Banku Polskiego. Inną sytuacją jest jednak oprocentowanie rzeczywiste, które może być znacznie wyższe. Wynika to z zależności opłat dodatkowych tj. prowizji, marży, ubezpieczenia kredytu. W takiej sytuacji lepiej sprawdzać wysokość RRSO, czyli Rzeczywistej Rocznej Stopy Oprocentowania.

Najkorzystniejszy kredyt konsumpcyjny w zestawieniu

By znaleźć najkorzystniejszy kredyt konsumpcyjny skorzystaj z dostępnego w internecie rankingu kredytów konsumpcyjnych.  Klasyfikacja przedstawia aktualne oferty oraz najważniejsze informacje dotyczące pożyczek, udzielanych przez poszczególne banki. Należy jednak pamiętać, że dane w rankingach są dość ogólne. Dopiero w trakcie indywidualnej oceny zdolności kredytowej, otrzymamy dokładne kwoty oprocentowania kredytu. Dlatego warunki zaproponowane przez bank, w przypadku każdej jednostki mogą się różnić. Podobne zasady dotyczą innych kredytów, dlatego warto sprawdzić jak wybrać najkorzystniejszy kredyt gotówkowy. Przytaj także, jak przygotować się do wzięcia kredytu.

„Tani kredyt” jest możliwy?

Najkorzystniejszy kredyt konsumpcyjny jest często określany mianem „taniego kredytu”. Należy pamiętać, że jest to pojęcie bardzo względne i nie odnosi się do samej kwoty, jaką się zaciąga, ale do wszystkich towarzyszącej jej pochodnych, z którymi klient powinien się zapoznać, aby mieć pełny obraz właściwej raty, marży i kwoty, która jest należna banku po całkowitej spłacie. Jeśli świadomość konsumencka podczas zaciągania pożyczki jest na odpowiednim poziomie, tylko wówczas można liczyć na „tani kredyt”.